ارزیابی اثربخشی آموزش با الگوی کرک پاتریک

ارزیابی اثربخشی آموزش با الگوی کرک پاتریک

یکی از الگوهای متداول ارائه شده برای تعیین جایگاه ارزشیابی در آموزش ضمن خدمت کارکنان الگوی کرک پاتریک است. این الگو به دنبال سنجش تاثیرات برنامه (ارزشیابی پایانی و پیگیری) است و در این زمینه سطوح مختلفی برای آن شناسایی می کند.

 

ادامه مطلب...

مزایای عارضه یابی سازمانی

عارضه یابی سازمانی

در فضای کسب و کار رقابتی امروز که سازمان ها برای بقا نیاز به بهبود و تعالی دارند، تا با چابکی بتوانند خود را با تغییرات محیط وفق داده، تهدیدات را پشت سر گذاشته یا حتی تبدیل به فرصت کنند، سازمانی موفق است که از سلامت کامل برخوردار بوده و بند های کفش خود را محکم بسته باشد و پس از آن در جاده ی درست گام برداریم. اگر وارد راه پر پیچ و خم رقابت شویم و ذهن و جسمی بیمار داشته باشیم قدم هایمان ما را به ورطه نابودی خواهند کشاند.

ادامه مطلب...

تفکر استراتژیک چیست و چرا سنجش تفکر استراتژیک مهم است؟

تفکر استراتژیک

تفکر استراتژیک به عنوان «یک توانایی فردی برای تفکر مفهومی، تخیلی، سیستمی و فرصت‌طلبانه برای رسیدن به موفقیت در آینده» تعریف شده است.  

هر نوع تفکری توسط ذهن یا به طور خاص مغز اداره می‌شود. عقل سلیم می‌گوید که هر کدام از ما (حتی کسانی که از نظر ژنتیکی همسان هستند) به شکل متفاوتی فکر می‌کنیم و واکنش‌های متفاوتی در برخورد با جهان اطراف‌مان داریم.

ادامه مطلب...

عارضه‌ یابی سازمانی

کلینیک سازمانی و کلینیک کسب و کار

در سال های اخیر موضوعی که بیش از پیش، سازمانها و ذهن مدیران آنها را سخت درگیر کرده است، تغییر، اصلاح و بهبود وضعیت سازمان هاست. دلایل آنها هم به دو دلیل اساسی است:

ادامه مطلب...

آسیب شناسی سازمانی Organizational pathology

 آسیب شناسی سازمانی Organizational pathology

آسیب شناسی سازمانی فرآیند کاربرد روش ها ومدل های مفهومی علوم رفتاری جهت ارزیابی وضعیت جاری سازمان و یافتن راه حل هایی برای حل مشکلات خاص یا افزایش اثربخشی سازمان است وبه عنوان پیش نیازی برای تلاش های سازمانی در جهت توسعه سازمان محسوب می شود.

ادامه مطلب...

چارچوب ارزیابی سازمانی (7 اس مکینزی)

چارچوب ارزیابی سازمانی (7 اس مکینزی)

اکثر مدیران و کارآفرینان همواره دغدغه هایی در رابطه با طراحی یک سازمان اثربخش و ارزیابی عملکرد آن دارند در این رابطه در مراحل آغازین و همچنین مراحل مختلف چرخه عمر یک سازمان ، همواره این دو سئوال مطرح است :

چگونه مطمئن شویم  که سازمان را خوب و اثربخش طراحی کرده ایم؟

آیا سازمان ما در عمل از ویژگی های یک سازمان اثربخش برخوردار است؟

ادامه مطلب...

وبلاگ آموزشی کلینیک سازمانی

No More Articles

آمار بازدید سایت کلینیک سازمانی

0576471
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
206
1801
8380
8380
31244
37217
576471

پیش بینی امروز
360

5.26%
12.90%
1.78%
0.20%
0.13%
79.73%
آنلاین (15 دقیقه گذشته):17
17 مهمان
صفر کاربر

IP شما:18.232.146.10

Back to top